Byrek praktik me patate

spot_imgspot_img

Perbersit:

4 copa petë
3 patate
PËR SOS
gjysmë shishe uje mineral
gjysmë gote të çajit vaj vegjetal
1 vezë
1 lugë jogurt
kripë
biber i kuq
Biber i zi.

Pergatitja:

Patatet zieni dhe pas zierjës qëroni, shtypëni patatet duke ia hedhur jogurtin, kripën, biberin e zi dhe të kuq.

E përzieni e gjithë glazurën, petët i vendosni në një pjatë përmbi ia derdhni pak jogurt, vezë, ujë mineral, vaj vegjetal dhe të gjitha petët i lyeni me këtë përzierje.

Pas lyerjës së petëve, e vendosni përzierjën e patateve dhe petëve ia japni formën role dhe krijoni byrekun e lehtë.

Byrekun e lyeni me të kuqët e vezës dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakByreçka si nga byrektorja
Artikulli tjetërByrek me presh e me gjizë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu