Byrek Saçi

spot_imgspot_img


Përbërësit:

2 qepë, 1 luge te gjelles biber i zi, pak djathë, pak kaçkavall, vaj vegjetal, kripë, miell, ujë.

Përgatitja:
Brumin e gatuajmë dhe e leme në pritje rreth gjysme ore.

E ndajmë në kulaçe të vegjël, kulaçet i hapim ( në madhësi të pijates).

Qepet i premë në copa të holla i përziejmë me djathë.

Petëve ia vendosni glazurës e përgatitur dhe e pjekim në tave.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakByrek me Djathë
Artikulli tjetërPide me Suxhuk dhe Vezë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu