Byrekë të vegjël me një petë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 pako peta të gatshme
  • 5 vezë
  • 150g gjizë
  • 50g djathë të fortë
  • 4 degëza të majdanozit dhe koprës
  • 2 kërcell qepë jeshile
  • 2 lugë spec i kuq
  • kripë dhe piper

Përgatitja:

Pastrojmë majdanozin dhe qepët. Në një enë vendosim 4 vezë dhe u hedhim ujë, i vendosim mbi zjarr për tu zier.

Grijmë qepët dhe majdanozin në pjesë të imëta, pastaj vezët e ziera i coptojmë në kube të vogla.

Gjizën e hedhim në një enë, dhe e shtypim me pirun. Sipër gjizës hedhin një vezë dhe e përziejmë.

Marrim djathin e fortë, dhe e gdhendim në rende. E hedhim djathin e gdhendur, në enën me gjizë dhe vezë. Shtojmë kubet e vezës së zier, qepët dhe majdanozin e grirë.

Pastaj hedhim edhe 2 lugë spec të kuq, dhe grijmë sipër pak piper. I përziejmë mirë.

Marrim petët e gatshme, i ndajmë në gjysmë, dhe vendosim një top nga masa e përgatitur. E formojmë në formë trekëndëshe, pastaj të gjithë byrekët e vegjël i vendosim në një tigan mbi zjarr për një kohë të shkurtër.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSupë me hithra
Artikulli tjetërSupë me karrota

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu