Byrekë të vegjël

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 700 gr mish i bluar
  • 2 qepë
  • 5 vezë
  • 400 ml ajkë e tharte(shmant,pavllake)
  • 500 ml ujë me gaz
  • kripë
  • piper i zi
  • 500 gr petë per pite.

Përgatitja:

Ne nje ene qesim qepen e grire imet,fergojme derisa qepa te zbutet.

Shtojme mishin e grire,melmesat sipas shijes dhe fergojme derisa mishi te ndrroje ngjyren dhe shterroje lengun e leshuar.

Ne tavolinen e punes qesim nje pete sterpikim me pak vaj dhe qesim nga mbushja me mishin e bluar.

Mbeshtjellim ne forme roleje,rrumbullaksojme rolen dhe qesim ne tepsi te lyer me vaj.

Keshtu veprojme derisa te hargjohen petet dhe mbushja(mundet edhe nga dy pete te bejme njeren mbi tjetren dhe me pas mbushja).

Pastaj perzijme vezet e tundura,ajken e tharte,ujin me gaz dhe pak krip.

Perzijeme e qesim siper byrekve te vegjel dhe pjekim ne furre te parangrohur 180 grade per 30-40 minuta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPite me spinaq e mish pule
Artikulli tjetërKifle

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu