Byrekëza

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1/2 kg mish i grirë
½ I kos
1/2 kg petë të gatshme
200 ml shtalpë
1 thelb hudhër
1 kokë qepë
vaj, kripë dhe piper i zi

Përgatitja:
E grijmë qepën dhe e skuqim në vaj në tiganin në zjarr. Pasi zbutet qepa, në tigan e shtojmë mishin e grirë. Hedhim kripë dhe piper të zi. E shtypim thelbin e hudhrës dhe e shtojmë në enën me kos. E shtojmë shtalpën.
Tiganin me mishin e grirë të skuqur e heqim nga zjarri dhe në të i thyejmë vezët. Në tavolinën e punës vëmë një petë dhe e stërpikim me vaj. Sipër vëmë edhe një petë dhe e stërpikim me vaj. Në njërën anë të petëve vëmë nga masa me mish të grirë dhe i mbështjell im në formë roleje. Në të njëjtën mënyrë i përgatisim edhe roletë e tjera.
Tavën e lyej më me vaj dhe i vëmë në të roletë. Roletë i presim në copë. Hedhim vaj. Tavën e vëmë në furrë. Pjekim 30 minuta, në temperaturë prej 200 gradë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPogaçe me Bajame dhe Marmelatë
Artikulli tjetërKrepa

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu