Calzone

spot_imgspot_img

Përbërësit për sosin:
300 gr kerpudha,
450 gr fileto gjoks pule,
120 gr qepe pranvere,
300 gr djath (kaqkavall) mozzarella,
500 gr salce domate,
2 speca,
kripe, biber i zi dhe ereza.

Për brumin:
Miell,
500 ml uje te ngrohet,
1 luge te gjelles kripe,
1/2 luge te gjelles sheqer,
2 luge te gjelles maja bukes (aditiv te bukes).

Përgatitja:
Ne nje ene pergatisim brumin me miell, ujin e ngrohet, kripen, sheqerin dhe ne aditivin per brume. Pasi qe te formohet brumi e leme te vij peraferisht 20-30 minuta. Pastaj e bejme ne kuleq normal dhe keta kuleq i shtrijme me t`hollues, pasi qe i shtrijme i mbushim me sosin e pergatitur nga perberesit qe kemi permendur me lart. Dhe se fundi me te verdh te vezes i lyen para se te pjeken dhe pas pjekjes me vaj ulliri.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPogaqe me Suxhuk
Artikulli tjetërPite me Spinaç

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu