CHAMPIONS: Leipzig ngrin PSG në frymën e fundit. Interi nuk fal Sherif Tiraspolin. City zbavitet (VIDEO)

spot_imgspot_img

Leipzig ka arritur një barazim që ishte gati i humbur ndaj PSG por në minutat e fundit shtesë ka ardhur penalltia vendimtare e shënuar nga Szoboszlai, i cili përballë Donnarumma e ka goditur fort topin duke fiksuar shifrat në 2-2 dhe duke shtyrë kështu kualifikimin për djemtë e Pochettinos.

Një ndeshje ku protagonisti ishte Wijnaldum me dy gola që përmbysën rrjetën fillestare të Nkunku. Por, gjemranët patën shansin e 2-0 por Donnarumma priti penalltinë e Andre Silva.

Megjithatë, nuk mundi të bënte dot asgjë në penalltinë e fundit dhe atë vendimtare.

Interi merr tri pikë të tjera dhe tani situata në grup është shumë më e qetë për zikaltërit, duke parë se Real Madrid mundi Shakhtar Donetsk.

Skuadra e Inzaghit ndodhet në kuotën e 7 pikëve, ndërsa Sherif Tiraspol kalon në vend të tretë me gjashtë pikë.

Megjithatë, vendimtare do jenë dy ndeshjet e tjera. Pas një pjese të parë pa gola, Brozovic zhbllokon në pjesën e dytë dhe më pas Skriniar dhe Sanchez rrumbullakosin rezultatin. Në fund vendasit shënojnë golin e vetëm.

Fitore edhe për Manchester City ndaj Club Brugge. Pas 1-1 fillestar të shpejtë, skuadra e Guardiolas më pas dhuron spektakël dhe shënon edhe tre gola për 4-1 final.

Sukses edhe për Ajaxin në Gjermani ndaj Dortmundit që mbeti me dhjetë futbollistë pas daljes me karton të kuq të Hummels.

Reus dha shpresa me golin me penallti, por Tadic, Haller dhe Klassen fiksuan shifrat në 1-3.