CHAMPIONS | Milani jashtë Europës, Liverpool nuk toleron. Atletico kualifikohet mes tensionesh

spot_imgspot_img

Milani mbetet jashtë Champions, Atletico Madrid avancon më tej duke fituar një ndeshje të madhe në Portugali me rezultatin 3-1 ndaj Portos, mes tensionesh dhe në një sfidë ku pati plot 2 kartonë të kuq, dy për portugezët, 1 për spanjollët…

E të mendosh që në pjesën e dytë sfida u zhbllokua për miqtë me Griezmann. Më pas, Carrasco humbi toruan dhe reagoi duke dalë me të kuq. Por, në pak minuta, Porto gjithashtu nuk mbajti nervat dhe Wendell gjithashtu u ndeshkua.

Correa dhe De Paul firmosën suksesin dhe biletën për në fazën me eliminim direkt.

Nuk ia del Milani, duke humbur sërish me Liverpool dhe mbyllur grupin me vetëm 4 pikë. Salah dhe Origi vendosin suksesin për Reds, që shkruajnë historinë duke i fituar të gjitha ndeshjet në grup.

Pjesa e parë pa Milanin që të lunte gati si i barabartë me Liverpool teksa pas golit të shpejtë të Fikayo Tomorit, gjatë një goditje këndi, ishte Salah ai që barazoi shifrat.

Në pjesën e dytë, Liverpool gjeti golin me anë të një gafe nga Tomori, që fali topin. Mane goditi, Maignan priti dhe më pas topi i kthyer gjeti kokën e Origi që nuk gaboi.

Klopp bëri edhe zëvendësime të tjera dhe hoqi nga fusha e lojës si Salah ashtu edhe Mane, teksa përpos tentativave kuqezi deri në fund, nuk erdhi përmbysja.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu