Cheesecake me coca colë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 800g biskota të bluara
  • 1 gotë coca cola
  • 250g margarinë
  • 250g sheqer pluhur
  • 1 litër salcë kosi e ëmbël perimesh
  • 1 pako me fruta të ngrira (opsionale)

Përgatitja:

Skuqeni margarinën në temperaturën e dhomës me 200g sheqer pluhur.

Shtoni biskotat në enë dhe hidhni ngadalë në coca colë dhe përzieni derisa të formohet një përzierje homogjene.

Skuqeni kremin e ëmbël të perimeve me sheqer pluhur 50g me një mikser.

Rregulloni në një enë: biskotat, gjysmën e salcës kosi, frutat, gjysmën tjetër të salcës së kosit. Dekoroni sipas dëshirës.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë “Foleja e dashurisë”
Artikulli tjetërTorte e ngrirë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu