Cili ishte më produktivi i Serie A më 2021? Ja golashënuesi më i mirë

spot_imgspot_img

Një tjetër vit kalendarik i Serie A ka përfunduar, i përbërë nga emocione, surpriza dhe zhgënjime. Me konfirmime të mëdha. Skuadrat e ligës së parë dhe kampionët e tyre ndriçuan sfidat nga janari deri në dhjetor me lojërat dhe golat.

Gjatë vitit, Serie A humbi Lukakun dhe Cristiano Ronaldon, të cilët luftuan për fronin e bomberit deri në maj, por rivalizuan me golashënues elitarë si Immobile, Dzeko dhe Vlahovic. Të gjithë në pozicionet më të rëndësishme të golashënuesve për vitin kalendarik 2021.

Vlahovic ishte dominuesi absolut i Serie A në vitin 2021 për sa i përket realizimit të golave. Në Evropë, vetëm Lewandowski arriti të shënonte më shumë gola se serbi, duke mposhtur sulmuesit e përjetshëm dhe yjet e rinj si Haaland apo Mbappè.

CILËT LOJTARË SHËNUAN MË SHUMË GOLA MË 2021?
1. Dushan Vlahovic, 33 gola
2. Ciro Immobile, 24
3. Lautaro Martinez, 22
4. Duvan Zapata, 21
5. Lorenzo Insigne, 18
6. Domenico Berardi, 18
7. Joao Pedro, 17
8. Simy, 17
9. Luis Muriel, 17
10. Cristiano Ronaldo, 17
11. Franck Kessié, 14
12. Mattia Destro, 14
13. Victor Osimhen, 13
14. Romelu Lukaku, 13
15. Giovanni Simeone, 13
16. Alvaro Morata, 12
17. Piotr Zielinski, 12
18. Zlatan Ibrahimovic, 12
19. Mario Pasalic, 12
20. Gianluca Scamacca, 12

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu