CONFERENCE LEAGUE: Conte debuton me sukses dhe menjëherë me rekord. “Nuk kam frikë por…”

spot_imgspot_img

Debutimi me fitore për Antonio Conte në stolin e Tottenhamit në Ligën e Konferencës. 3-2 ndaj Vitesse për Spurs të cilët madje kishin kaluar 3-0 pas më pak se gjysmë ore loje.

Antonio Conte hyri menjëherë në historinë e garave evropiane në debutimin e tij në stolin e Tottenham.

Në fakt, kundër Vitesse pati një ndeshje plot me gola, pesë te tila por edhe kartonë të kuq, tre.

Vetëm një herë në këtë shekull ka ndodhur diçka e ngjashme në garat kontinentale: duhet të shkojmë në vitin 2016 kur Braga fitoi 4-1 me Fenerbahcen në një ndeshje të fiksuar me tre kartonë të kuq…

“Ishte nje ndeshje shume e veshtire dhe e cuditshme! Sigurisht nuk me pelqen keshtu, pasi lejuam dy gola. Pastaj pas te kuqit tone pati pak frike. Por e merituam fitoren. Kemi kohe per te rregulluar problemet dhe nuk kam frike aspaj”, ishte komenti i Contes pas ndeshjes.

Një barazim 2-2 per Roma që nuk u hakmor ndaj Bodo/Glimt, edhe nëse verdhekuqve iu mohuan të paktën dy penallti, por VAR-i nuk është i pranishëm në kete kompeticion.

Feyenoord dhe Kopenhagen gjithashtu bënë mirë.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu