Cristiano Ronaldo si nuk e keni parë kurrë | Shpërthen në lot pas eliminimit nga Porto dhe flak fanellën (VIDEO)

spot_imgspot_img

Gëzime dhe pikëllime, entuziazëm dhe zhgënjim. Çdo ekip futbolli është një familje dhe përjeton momente, emocione dhe ndjesi të forta e madje diametralisht të kundërta gjatë një sezoni.

Kjo është ajo që konfirmon serinë e dokumenteve të Amazon, Gjithçka ose asgjë, e cila tregon prapaskenat ose ato qe nuk shihen, edhe kur ka lot! Ne kuader te ketij seriali dokumentar eshte Juventusit 2020-2021 i drejtuar nga Andrea Pirlo, duke hapur gjithashtu dyert e dhomave të zhveshjes për të gjithë spektatorët dhe duke treguar se çfarë ndodh brenda.

Sezonin e kaluar skuadra e Juventusit përjetoi një mbrëmje shumë të fortë, në të cilën kaluam nga ëndrra e rikthimit në zhgënjimin e eliminimit përvëlues nga Champions League, në duart e Portos.

Juve, i mundur 2-1 në Portugali, mbërrin në ndeshjen e kthimit me besimin se mund të përmbysë gjithçka dhe të kualifikohet në turin tjetër. Fjalët e Pirlos në fjalimin para ndeshjes (“Duhet guxim dhe besim sepse e dimë që jemi më të fortët”) nuk ndiqen në fushë, me ekipin vendas që ka pesuar një gol pas pjesës së parë. Pas kthimit në dhomat e zhveshjes atmosfera është shumë e tensionuar, jo vetëm për rezultatin, por edhe për vështirësitë e bardhezinjve për të luajtur ndeshjen.

Ai qe shpërthen është lojtari më përfaqësues, Cristiano Ronaldo, i zhgënjyer.

Shpërthimi është përjetësuar nga kamerat e Prime Video: Ndeshje Champions, pa personalitet! Luajme pa personalitet. Jemi një mut, edhe unë si ju”.

Cuadrado perpiqet ta qetesoje, Pirlo gjithashtu: “Mjaft, mjaft hajde! Mjaft Cri, mjaft Juan! Ne duhet të jemi të qetë dhe të durueshëm, le të vazhdojmë me shpirt, pa duke debatuar por me qetësinë e të fortëve qe duan të fitojnë. Duhet personalitet, por ne mund ta bëjmë vetëm si ekip, njëri që ndihmon tjetrin. Vetëm, nuk mund të shkojme askund”. Dhe para se të kthehej në fushë,  përqafimi i Cuadrado me Ronaldon.

E sigurt është se Juventusi do të rikthehet më pas në fushë me një tjetër qëndrim, duke arritur të përmbysë disavantazhin duke e çuar sfidën në kohën shtesë.

Këtu, megjithatë, goli i Sergio Oliveira-s nga goditja e denimit (me Ronaldon në sy të stuhisë për vendosjen e tij të rishikueshme në barrierë) i preu këmbët skuadrës së Pirlos, e cila përfundimisht eliminohet nga Liga e Kampionëve.

Një zhgënjim i madh për të gjithë, por veçanërisht për Cristianon që duket i pangushëllueshëm kur kthehet në dhomat e zhveshjes.

Portugezi është shkatërruar dhe fillon të qajë me të madhe. Heq fanelen, e hedh në tokë dnë një heshtje surreale…

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu