DERBI I MILANOS: Formacionet e mundshme. Pioli ka ende balotazhe, Inzaghi thuajse gati 11-tshen

spot_imgspot_img

Një tjetër fundjavë në Serie A, më pas pushimi i fundit për ekipet kombëtare të vitit 2021, para finales së madhe që do të vendosë turin e parë të kampionatit dhe kualifikimet për në fazën finale të kupave të Europës. Më poshtë janë të gjitha më të fundit në lidhje me Milan-Inter, derbi i Madonnina.

▪ Milan – Inter – E diel 7 Nëntor, ora 20.45, stadiumi Meazza
▪ Arbitri Daniele Doveri, i seksionit 1 të Romës
▪ Renditja: Milan 31 pikë, Inter 24 pikë

Ibrahimovic përpara Giroud, një pushim i mundshëm për Diaz
Milani arrin në derbi nga i pari në renditje në +7 ndaj Interit me synimin për të rritur avantazhin e tij. Për ta bërë këtë, Stefano Pioli do të mbështetet në 4-2-3-1 të zakonshme dhe në formacionin më të mirë të mundshëm.

Tatarusanu u konfirmua në porte. Mbrojtja do të jetë e perbere nga Calabria, në të djathtë me Kjaer dhe Tomori në qendër; në të majtë, falë skualifikimit të Theo Hernandez, balotazhi mes Ballo-Touré dhe Kalulu: senegalezi u bashkua me grupin dhe eshte ne dispozicion.

Në mesfushë në tre për dy vende: titullariteti i Kessie duket i sigurt, fanella tjetër luhet mes Tonali dhe Bennacer. Në pjesen e fantazise Saelemaekers në të djathtë dhe Leao në të majtë me Ibrahimovic në krye; Dyshim për numrin 10: Brahim Diaz nuk u shfaq në gjendje të mirë me Porton dhe mund të zëvendësohet, të paktën nga minuta e parë, nga Krunic.

Florenzi dhe Pellegri do të përfshihen në skuadër; shpreson Rebic. Messias dhe Maignan janë ende jashtë.

De Vrij dhe Perisic kthehen nga fillimi, përpara Lautaro
Interi i ktheu gjërat në vend në Champions League dhe tani le të mendojet për derbin kundër Milanit, thelbësor për të mbajtur gjallë shanset për të luajtur për Scudetton me kuqezinjtë dhe Napolin. Në fushë Inzaghi – i cili ka në dispozicion të gjithë grupin – do të luajë 11-tshen tipike.

Një dyshim mund të shqetësojë emrin për mesfushorin e majtë: Vidal duket se është rikthyer në nivelet e tij maksimale, Calhanoglu së fundmi është përgjigjur mirë dhe përveç kësaj ka atë të djathtën e rafinuar që mund ta përcaktojë me goditje nga jashte zone. Turku është aktualisht përpara. Darmian konfirmohet në të djathtë, de Vrij dhe Perisic rikthehen nga fillimi.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu