Donuts

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 250gr ujë të vakët,
  • 250gr qumësht i vakët,
  • 2/3 filxhan lëng portokalli,
  • 8 kokrra vezë,
  • 13 filxhane miell,
  • 1 majë luge sheqer
  • , 4 lugë maja,
  • 1 majë gishti kripë.

Përgatitja:
Perziejini te gjitha lendet ne mikser (ujin, qumeshtin, lengun e portokallit, lekuren e grire, vezet, miellin, majane, kripen dhe sheqerin) derisa te krijohet nje brume elastik dhe lehtesisht i ngjeshur.

Lereni brumin menjane rreth 10 minuta.Ne vazhdim, hapni nje pete me trashesi gjysme centimetri. Duke perdorur nje gote te madhe priteni brumin ne disqe te rrumbullaketa. Ne vazhdim, duke perdorur nej gote te vogel, beni nje vrime ne qender te cdo disku, ne menyre qe te formohen unaza.

Hidhni pak miell ne nje pecete, vendosni mbi te unazat e brumit dhe lerini ne vend te ngrohte qe te fryhen.

Ne nje tigan hidhni vajin apo gjalpin, qe te nxehet.Hidhni se bashku 3-4 unaza. Do te fryhen menjehere dhe do te marrin formen e nje kulaci te zakonshem. Kthejini petullat donuts me 2 pirune, pa i shpuar. Beni kujdes qe te mos digjen.

Vendosini ne nje pjatance dhe pudrosini persiper me shume sheqer dhe kanelle ose zhytini ne cokollate.

Sherbejini te ngrohta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKroasan
Artikulli tjetërPitalka

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu