Dyner me Mish Viçi

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 kg mish i grirë viçi, petë, 1 qepë, 100 gr vaj, kripë, Biber i zi, qimnon.

Përgatitja:
Mishin e preni në copa të vogla së bashku me qepën dhe e derdhni në tenxhere për fërgim, duke i hedhur përmbi vajin vegjetal dhe e mbyllur tenxherën me kapak.

Pasi fillon mishi të zbutet ia shtoni kripën, biberin e zi, qimnonin dhe e përzieni mishin me erëzat.

Petët i shtrini dhe përmbi ia vendosni mishin e pjekur, petët i bëni në formë role.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakLakra të Mbushura
Artikulli tjetërFile Pule me Kërpudha

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu