E FUNDIT | Ronaldo jashtë “top 5”, shpallet edhe EKIPI I VITIT

spot_imgspot_img

Jane zbuluar edhe emrat e tjere dhe renditja eshte azhornuar. Pasi Donnarumma ka fituar cmimin Lev Yasin, si portieri me i mire. Chelsea u shpall skuadra me e mire e sezonit 2020-21, fituese e Champions League.

Cristiano Ronaldo jashtë Top 5 – Pozicioni i gjashtë për Cristiano Ronaldon, i cili pavarësisht një viti të keq me Juventusin u konfirmua në një nivel shumë të lartë dhe fitoi vendin e gjashtë në Topin e Artë.

Salah i shtati në renditje – Kthim te sulmuesit: Mohamed Salah është lojtari i shtatë në botë, të paktën sipas renditjes së Topit të Artë. Egjiptiani e konfirmoi veten në nivelet më të larta me fanellën e Liverpool-it.

Zbulohet pozicioni i tetë: është radha e De Bruyne – Kevin de Bruyne arrin në pozitën e tetë në Topin e Artë 2021, mesfushori i Manchester City e sheh vitin e tij të mrekullueshëm me Cityn të shpërblyer.

Mbappè renditet në vendin e nëntë – Kylian Mbappè renditet i nënti në renditje: për të një vit jo në nivelin e ekipit, duke marrë parasysh evropianin e shëmtuar të Francës dhe vendin e dytë në Ligue 1 të PSG-së, por gjithsesi paraqitje të jashtëzakonshme individuale.

Donnarumma i dhjeti – Gigio Donnarumma është i dhjeti në renditjen e Topit të Artë 2021: ish-portieri i Milanit, tani në PSG, ka arritur kështu në elitën e futbollit botëror falë provave të tij me kuqezinjtë dhe mbi të gjitha me fanellën e kombëtares. Triumfoi në Kampionatin Evropian.

Renditja 

1° Messi (PSG)

2° Lewandowski (Bayern)

3° Jorginho (Chelsea)

4° Benzema (Real Madrid)

5° Kante (Chelsea)

6° Ronaldo (Manchester United)

7° Salah (Liverpool)

11° Erling Braut Haaland (Borussia Dortmund)

12° Romelu Lukaku (Chelsea)

13° Giorgio Chiellini (Juventus)

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu