E kërkon Conte te Tottenham? De Vrij sqaron zërat e merkatos për të

spot_imgspot_img

Stefan de Vrij foli mbi thashethemet për të ardhmen e tij në Premier League, më saktësisht te Tottenham. Qendërmbrojtësi holandez i Interit i adresoi kështu thashethemet mbi interesimin e “Spurs” për të, pas shkuarjes së Antonio Contes si trajner. 29-vjeçari tha në një intervistë për “Ziggo Sport”:

“Unë nuk di asgjë për këto thashetheme. Lidhja me Tottenham është për shkak të ardhjes në stol të Antonio Contes, i cili tashmë më ka trajnuar në Milano. Sidoqoftë, ende nuk më ka thirrur dhe për momentin mendoj vetëm për kombëtaren”.

Fjalë që ndërpresin, të paktën tani për tani, thashethemet e shumta të merkatos. De Vrij ka kontratë me Interin deri në qershor të vitit 2023 dhe një pagë prej 3.8 milionë euro.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu