Eklera me çokollatë

spot_imgspot_img

Për brumin:

  • 2 filxhana ujë
  • 1 filxhan vaj, pasi te vlojnë 14 lugë miell

E përziejmë mirë deri të trashet dhe të ndahet brumi nga luga. Brumin e fituar e shtrijmë në një tepsi dhe e ftofim mirë në frigorifer.

Pas ftofjes së mjaftueshme i hedhim 4 vezë një nga një dhe i përziejmë mirë.

Pas formimit të masës homogjene me lugë te ushqimit i hedhim në tepsi (me letër kuzhine) dhe i pjekim në furrë të nxehur paraprakisht 200 gradë.

Filli:

  • 2 vezë
  • 8 lugë miell
  • 7 lugë sheqer

i përziejmë me pak qumësht dhe i hedhim në500ml qumësht të vluar (njëjtë siç pergatitet pudinga).

Pasi të piqen eklerat i mbushim me fill dhe mund ti dekorojmë sipas dëshirës, qoftë me sos qokollate apo kakao pluhur.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakËmbëlsirë 10 minutëshe
Artikulli tjetërRollade me kakao

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu