Embelsira Ambrozia

spot_imgspot_img

Përbërësit:
140gr miell,
4 veze,
250gr sheqer,
250gr sheqer pluhur,
240gr margarine,
qershi te sheqerosura,
1 limon,
1/2 pako aditiv per brume,
2 luge uje.

Përgatitja:
Margarinen e shkrijme ne tenxheren ne zjarr .Ne enen per perzierje i thyejme vezet , e hedhim sheqerin dhe i rrahim me mikser. Aditivin per brum e veme ne enen me miell. Perziejme dhe miellin e hedhim ne enen per perzierje , perziejme me telin e kuzhines ,pastaj ne ene shtojme margarinen e shkrire dhe te ftohur prap perziejme me tel kuzhine derisa masa te bashkohet. Me margarinen e shkrire te mbetur me furqe lyejme taven . Ne tave e derdhim brumin, pastaj i hedhim qershit e sheqerosura dhe brumin e mbetur e hedhim mbi qershi(me qellim qe qershit te mbesin ne mes).Taven e veme ne furre dhe pjekim 20 minuta ne temperature prej 200 grade . Ne ene e veme sheqerin pluhur dhe lengun e limonit shtojme dy luge uje , perziejme dhe me kete leng me furqe e lyejme embelsiren e pjekur.
Qershite e mbetura te sheqerosura i leme anash embelsires per zbukurim./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTatli Prizereni
Artikulli tjetërEmbelsire Mermer

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu