ëmbëlsira me çokollatë për 15 minuta

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 filxhan kokos
  • 3 lugë bajame pluhur
  • 4 lugë krem djathi
  • 3 lugë mjaltë

Për më lart:

  • 200 gram çokollatë e errët

Përgatitja:

Hedhni kokosin , pluhurin e bajames, mjaltin dhe kremin e dhjathit në një enë. Përziejini mirë.

Filloni të gatuani. Kur të gjitha materialet janë bashkuar me njëra-tjetrën,

Merrni dhe rrokullisni topa me madhësi arre nga masa  që keni përgatitur. Vendoseni në një pjatë dhe mbulojeni në frigorifer për 15-20 minuta.

Shkrini çokollatën në një enë dhe hedhni topat, pastaj renditeni në një enë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakLuleshtrydha me shumë vitamina
Artikulli tjetërPuding fiku

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu