Embëlsira me karrota

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 7 karrota
  • 5 lugë nishestë
  • 1 gotë ujë
  • Lëng limoni
  • 2 gota sheqer
  • 1 pako vanilinë
  • Lëvore limoni
  • 1 pako me biskota të blura

Përgatitja:

Karrotat grini, zijeni pastaj shtypni.

Merrni piren e karrotës, niseshtën, ujin, lëngun e limonit, sheqerin dhe vaniljen vendosni në një enë dhe gatuani.

Shtoni lëvoren e limonit dhe përzieni.

Krijoni shtresa me masen, një shtresë me masen e krijuar një shtresë me biskotata.  Sigurohuni që shtresa e lartë është shtresa e karrotës.

Lëreni në frigorifer për 4 orë para se të shërbeni. Pasi ta dekoroni sipas dëshirës, shërbejeni duke e prerë në feta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakEmbëlsira me kunguj
Artikulli tjetërBombica me dredhëza

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu