Ëmbëlsira me Kokos

spot_imgspot_img

Përbërësit:
700 gr keksa (biskota) te bluara
500 gr qumesht
250 gr margarine (gjalpe)
5 lug kakao (luge te gjelles) ose vanille
500 gr kokos
5 luge sheqer (luge te gjelles)

Përgatitja:
Se pari 700 gr keksa i veme ne nje ene te thell te te vendosim 5 lug kakao dhe 5 lug sheqer i perziejm. Pastaj margarinin (gjalpin) e shkriejm se bashku me 500 gr qumsht, dhe kete mase e vendosim mbi keksat e bluar, i perziejm deri sa masa te bashkohet masa. Pastaj i marrim keksat dhe i bejme ne forme te rrumbullaket te i lyejm me kokos te gjitha me rradh./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMuffins me Çokollatë
Artikulli tjetërMuffins me Copëza Çokollate

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu