Embëlsira me kunguj

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 600 gram kunguj
  • 3 gota sheqer
  • 1 gotë ujë
  • 1 gotë arra të grira imët
  • 3 karafil

Përgatitja:

Për ëmbëlsirën e kungujve, prisni një kungull të njomë të cilën e qëroni, dhe më pas prisni në trashësi të dy gishtërinjve.

Vendosni fetat e kungujve të njomë që keni larë në tenxhere. Hedhni ujin, sheqerin dhe karafilin mbi to dhe lërini në tenxhere të mbuluar për 1 orë.

Nëse kungulli nuk e lëshon ujin e tij në një kohë të shkurtër sipas llojit të tij, gatuajini kungullin e njomë me ujin që do të shtoni për 50 minuta në nxehtësi mesatare.

Vendosni me kujdes kungullin e njomë, i cili thith ujin plotësisht, në enën e shërbimit, në mënyrë që të mos shpërndahet pas ngrohjes.

Shërbejeni me shtimin e arrave të grira imët. Ndani atë me të dashurit tuaj.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPuding me kakao
Artikulli tjetërEmbëlsira me karrota

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu