Embelsira me Qumesht

spot_imgspot_img

Perberesit:
1 liter qumesht,
2 filxhana te kafes miell,
2 filxhana e gjysme (filxhan i vogel) sheqer.

Pergatitja:
Te gjithe perberesit i ziejme ne nje ene dhe presim deri sa te behet nje mase e trash, pastaj ja hedhim nje luge margarine dhe nje vanille, i ziejme perseri edhe pak te gjitha se bashku.

Pastaj i mbushim filxhanat me masen e pergatitur dhe i fusim ne frigorifer.

Pasi te ftohen i nxjerrim i heqim nga filxhanat dhe i lyejme me kokos dhe i zbukurojme sipas deshires me fruta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me Keksa (Biskota)
Artikulli tjetërEmbelsire me Pete te Holla

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu