Ëmbëlsirë Bardhë e Zi

spot_imgspot_img

Përbërësit:
2 vezë, 2 lugë miell, 2 lugë sheqer, 1 lugë kakao (plot), 1 maje luge pluhur për pjekje.

Shurupi:
100ml ujë, 2 lugë sheqer.

Kremi i bardhë:
500ml qumësht, 40gr miell, 40gr nisheste, 5 lugë sheqer, 100gr margarinë.

Glazura:
100gr çokollatë, 2 lugë vaj, 1 lugë qumësht.

Përgatitja:
Perziejme te bardhat me sheqerin derisa te behet nje shkume e forte.

Shtojme te verdhat nje nga nje duke perzier vazhdimsiht.

Perziejem miellin,kakaon,dhe pluhurin per pjekje.

Kallepin me madhesi 19×19 e lyejme,mbulojme me leter per pjekje dhe qesim masen e brumit.

Pjekim ne 200 grade per15-20 minuta.(Pjekjen e vertetojme me rremojce).

Pandispanjen e pjekur e leme ne po ate kallep te ftohet.

Derisa te ftohet peta,pergadisim kremin.

Ne nje ene perziejme nishesten,miellin dhe sheqerin me pak qumesht te ftohet,kurse pjesen tjeter te qumeshtit e veme te vloje.

Pasi qumeshti vlon perziejme me masen e perzier dhe perziejme derisa te trashet kremi.Perziejme vazhdimisht ne menyre qe kremi te zihet njetrajtshem dhe te mos behen kokerrza.

Kremin e trashur e largojme nga zjarri dhe leme te ftohet pak.

Ne nderkohe perziejme margarinen e mbajtur ne temp. ambienti derisa te behet mase kremoze.

Masen e kremit e shtojme tek margarina e tundur(jo te kunderten) dhe perziejme derisa te behet nje mase homogjene.

Peten e pandispanjes e lagim me shurupin te cilin e ziejm me ujin dhe sheqerin per 5 minuta dhe shurupine nxehte e qesim tek peta e pandispanjes e ftohet.

Pastaj persiper petes se pandispanjes qesim kremin e bardhe dhe rrafshojme mire me luge.

Mbi kremin e bardhe qesim glazuren me cokollaten e shkrire me vajin dhe qumeshtin.

Embelsiren e leme te ftohet dhe me pas e presim sipas deshires.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë Çokollate
Artikulli tjetërMini Rollada me Banane

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu