Ëmbëlsirë e shpejtë me bajame për Iftar

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 200 gr çokollatë e zeze,
  • 60 gr bajame te grira trashe,
  • 125 gr ajkë e tharte (shmant),
  • 100 gr Biskota te shkrifta me te cilat behet tiramisuja.

Hapat

Cokollaten e shkrijme mire mbi avull,shtojme ajkne e tharte,biskotat e grira ne copeza te medha,bajamet e grira ne copeza te medha dhe masen e qesim ne kallep 18 cm

Pas ftojes dekorojme sipas deshires dhe servojme


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu