Embëlsirë e shpejtë me qershi dhe kakao

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 6 vezë
  • 12 lugë të plota sheqer
  • 1 sheqer vanilje
  • 12 lugë të plota mielli
  • 1 pluhur pjekje
  • 6 lugë ujë të vakët
  • 1 lugë gjelle vaj
  • një majë kripe
  •  600 g qershi të drenazhuar
  • 2 lugë kakao

Përgatitja:

Ndizni furrën të nxehet në 200 gradë. Shtrydhni qershitë pak nga lëngu i tepërt.

Së pari, në një enë me mikser rrihni vezët, sheqerin dhe sheqerin e vaniljes deri sa të behen shkum.

.Pastaj shtoni miell, pluhur pjekje, ujë, vaj, një majë kripe dhe një lugë gjellë lëvore limoni të grirë. përzieni me  mikser.
Tani ndajeni përzierjen në 2 pjesë dhe vendosni pluhur kakao në një pjesë dhe përzieni mirë me një lugë për tu kombinuar.

Pastaj vendosni qershitë në mënyrë të barabartë dhe vendosni tortën të piqet në 200 gradë. Piqeni për rreth 20-25 minuta dhe në fund kontrollojeni me një kruese dhëmbësh nëse brumi është pjekur.

Lëreni të ftohet, pastaj preni. Spërkateni me pak sheqer pluhur, ose shërbejeni me krem ​​të rrahur, ose akullore me vanilje.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë me oblland
Artikulli tjetërTortë me keksa

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu