Embelsire Kolumbo

spot_imgspot_img

Përbërësit:
200gr biskota,
200gr kokos,
250gr sheqer,
150gr gjalpe,
3 luge kakao,
150 ml qumesht.

Përgatitja:
Ne tenxhere e hedhim qumeshtin, e shtojme sheqerin dhe perziejme me luge , pastaj ne tenxhere e shtojme gjalpin dhe kakaon. Tenxheren e veme ne zjarr, pasi te shkrihet gjalpi dhe sheqeri tenxheren e heqim nga zjarri.
I thyejme biskotat dhe i veme ne nje ene te thelle, e shtojme edhe kokosin , siper e hedhin edhe permbajtjen nga tenxherja dhe perziejme me luge, derisa te bashkohet masa.
Taven e mbulojme me flete alumini dhe e mbushim me masen per embelsire,e rrafshojme masen dhe e mbulojme me fleten e aluminit.Embelsiren e leme te ftohet pastaj e presim ne cope.
Ne pjaten per servirje embelsiren e rendisim shkalle-shkalle dhe mund ta dekorojme sipas shijes tone./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrem Torte e Papjekur
Artikulli tjetërTatli Prizereni

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu