Ëmbëlsirë me Çokollatë të Shkrirë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
10 veze
180 gr sheqer
200 arra te bluara
200 gr cokollate pluhur + nje pluhur per pjekje

Për kremin:
500 ml ajke e mebel
200 gr cokollate per zierje

Përgatitja:
Vezet tunden me sheqer kurse ne nje ene tjeter perzihen arrat e bluara, cokollata pluhur dhe pluhuri per pjekje qe te mos behet pastaj kokrriza. Pasi te jene tundur mjaftueshem vezet me sheqerin i qitet masa me cokollate pluhur dhe perzihet mire me luge druri. Kjo mase piqet ne tepsi 30 ne temp 180 grade per 25 minuta.

Ajka e embel qitet te ngrohet pak sa te shkrihet cokollata per zierje dhe kjo mase e lengshme do ti qitet embelsires te pjekur dhe te prere ne katrorka derisa eshte ende e ngohte (jo shume e nxehte) dhe lihet te ftohet ne temperature ambient sepse ne frigorifer do te formohen kokrriza nga cokollata kurse mua me pelqen ashtu e lengshme.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me Nescafe
Artikulli tjetërTorte e Shpejtë Verore

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu