Ëmbëlsirë me Fruta Mali

spot_imgspot_img

Perberesit:
2 gota miell,
2 luge te vogla kanell,
1 luge te mesme pluhur per torte ( pecive),
1 luge te vogel sode biokarboni,
2 veze,
1 gote sheqer,
1 gote vaj.

Perberesit per shtresen e bardhe:
250 gram gjize i embel ,
1 gote sheqer pluhur,
1 luge e madhe sheqer vanilje.

Pergatitja:
Ne nje ene hedhim 2 gota miell, 2 luge te vogla kanell, 1 luge te mesme pluhur per torte, 1 luge te vogel sode bikarbon, i perziejme mire pastaj i shtojme 2 veze, 1 gote sheqer dhe 1 gote vaj, prape i perziejme derisa te fitohet nje mase homogjene. Pjeket ne temperature 225 grad per 20 minuta.
Ne nje ene tjeter i hedhim perberesit per shtresen e bardhe dhe i perziejm mire pastaj i qesim mbi embelsire, por embelsira duhet te jete e ftohur. Pastaj dekorojme torten me fruta mali.

Derguar nga Drita


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPanna Cotta
Artikulli tjetërBombica me Çokollatë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu