Ëmbëlsirë me Jogurt dhe Kivi

spot_imgspot_img

  Përbërësit:

  • 220gr biskota
  • 80gr gjalp
  • 300gr ajkë
  • 300 jogurt të pemve (me shije kivi, dredhëz)
  • 150gr sheqer pluhur
  • 15gr zhelatinë (1 qeskë e gjysëm)
  • 100ml ujë
  • 3-4 kivi

Përgatitja:
Së pari bluajmë biskotat, ia shtojmë gjalpin e shkrir duke i përzierë. Masën e fituar e mbulojmë fundin e tepsis (tepsi për kek e cila hapet anash) duke e shtypur mire.

Kremi:
Zhelatinën e vendosim në një enë të vogël me dy, tri lugë ujë, pjesën e mbetur të ujit e nxejmë por jo të vëloj. Pasi uji të jetë gati shtojmë zhelatinën e cila ka qëndruar rreth 5min duke I përzier.
Në anën tjetër përziejmë ajkën, jogurtin, sheqerin dhe në fund shtojmë zhelatinën e pregaditur.

Kivin e ndajmë si në foto, e vendosim përmbi brumin nga biskotat, në fund shtojmë masën nga jogurti. Në këtë mënyrë shkon në ftohës ku duhet të qëndroj së paku 2-3 orë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakHallvë Turke
Artikulli tjetërTortelina me Çokollatë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu