Embelsire me Kronfleksa

spot_imgspot_img

Perberesit:
200gr margarine,
100gr cokollate te kuzhines,
1 pako kronfleksa ngjyre kafe,
50gr sheqer,
8 luge te gjelles mjalte,
1 pako susam.

Pergatitja:
E marim nje ene te thelle, ne te shkrijme margarinen pastaj hedhim cokollaten, mjalten dhe sheqerin, pasi te shkrihen heqim nga zjarri dhe hedhim kronfleksat dhe susamin, te gjitha i perzijme bashke me luge, pastaj e marrim nje shtrydhes te limonit i hedhim me luge ne te dhe e kthejme mbrapa dhe behet forma.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBiskota me Çokollatë (Video)
Artikulli tjetërRavani

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu