Ëmbëlsirë me Kumbulla

spot_imgspot_img

Perberesit:
1 margarine e zbutur,
1 sheqer vanillje,
1 gote sheqer,
4 veze,
miell sipas nevojes,
1 kore lemoni ose nje pluhur paste.

Pergatitja:
Behet brumi t’hollohet me petes njera shtrese, hidhen kumbullat e copetuara me pare dhe te perziera me sheqer pluhur dhe leng limoni, siper mbulohet me shirita, piqet ne temperature 200 grade, pasi te piqet i qesim sheqer pluhur.
Ne vend te kumbullave mundet te perdorim molla, dardha ose pjeshka sipas deshires.

Derguar nga Dardana


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRole me Krem Banane
Artikulli tjetërTorte me Boronica

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu