Ëmbëlsirë me Luleshtrydhe

spot_imgspot_img

Përbërësit:
3 Disqet te tortës sfungjer (pandispanje) te gatshem
1 kg luleshtrylle
400 g pana
50 sheqer
krem pana për të zbukuruar tortes siper.

Përgatitja:
Ne fillim i lajme dhe pastrojme luleshtrydhet, i leme pak te thahen dhe i presim në gjysmë, por duhet te leme dhe pak per siper per dekorim.

Ne nje ene i hedhim luleshtryllet ,,duke ju hedhur pak sheqer,,me terezi 4-5 luge gjelle,,dhe 2 -3 luge lenge limonit ,dhe i lem aty per rreth 1 ore qe te zbuten,qe me lengun e yre te formuar dote sperkasim disqet e sfungjerit te tortes.

Përgatitja e kremit:
Ne nje ene hedhim panen dhe shtojme edhe sheqerin duke i mikesuar me mikser derisa te marrim nje mase homogjene te mire.

Pastaj luleshtrydhet i shtojme brenda ne pane duke i perziere,,leme disa luge nga lengu i tyre sic thame pak me larte.

Pastaj presim sfungjerin (pandispanjen) ne 3 disqe nese nuk eshte i prere,,dhe diskun e pare e vendosim ne nje pjatance te madhe ku do fillojme proceduren per te bere torten.

Pasi kemi vendosur diskun e pare,,e sperkasim me luge me lengun e luleshtydheve ,,dhe pastaj hellim nje shtrese pana duke e rrafshuar mire.

Pastaj vendosim diskun e dyte te tortës ,dhe vazhdojme me te njejten procedure si me pare.

Deri tek disku i 3 ,,i hedhim panen siper duke e rrafshuar mire ,dhe siper vendosim luleshtrydhe per dekorim.

Pasi torta eshte gati e fusim ne frigo per 1 nate, per para se te serviret . / Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakËmbëlsirë me Reqel Kajsie
Artikulli tjetërTorte me Gështenja

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu