Ëmbëlsirë me Mjaltë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
½ filgjan sheqer (200ml), ½ filgjan mjalte, ½ lugë sodë bikarbone, 2 vezë, 400gr miell.

Kremi:
300ml qumësht, 3 lugë grizë, 200gr margarinë, 150gr sheqer pluhur, ½ lëng limoni, 400gr marmelatë kajsie.

Përgatitja:
Perziejme gjate vezet me sheqeri derisa te dyfishohet masa.

Pastaj shtojme mjaltin,miellin dhe sodden bikarbone.

Perziejme mire,do te behet nje brum paksa I trashe,e mbulojme dhe e leme gjate nates ose disa ore.

Me pas marim brumin dhe nga kjo mase ndajme 4 toptha te cilet I hollojme ne tavolinen e permillur pak,mbeshtjellim ne hollus.

Peten e shtrijme ne tepsine e kthyer permbys ne temperature 180 grade per 10 minuta(kujdes se mos digjen sepse pjekja duhet te jete shkurte ngase duhet te mbesin me ngjyre te ndritshme)

Pastaj ziejme kremin.Ne nje ene qesim qumeshtin,shtojme grizen dhe perziejme ne zjarre derisa te vloj dhe te trashet.

Enen e largojme nga zjarri.Margarinen e perziejme me sheqerin pluhur derisa te behet nje mase kremoze,shtojme tek griza e zier e ftohur dhe perziejme bashke derisa te behet nje mase homogjene.

Shtrijme peten e pare,qesim gjysmen e kremit te bardhe,peten e dyte,marmelaten e kajsive,peten e trete pjesen tjeter te kremit te bardhe dhe ne fund peten e katert.

Embelsiren e leme edhe per disa ore qe petet te zbuten dhe te behet me e shijshme.

Kjo embelsire do ju shkrihet ne goje sa e shkrifet eshte


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë Kremoze
Artikulli tjetërTortë e Lëngshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu