Embëlsirë me pekmez

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 gotë çaji pekmez
  • 3 lugë miell
  • 3 gota ujë
  • 3 gota qumësht
  • 1 gotë sheqer
  • 1 lugë miell (në krye)
  • 1 lugë gjelle misri

Përgatitja:

Në një tenxhere të vogël; përzieni mirë pekmezin, miellin dhe ujin dhe rrihni me një rrahje dore deri në qëndrueshmëri të qetë.

Në një tenxhere tjetër, përzieni qumështin, sheqerin, miellin dhe niseshtën e misrit dhe përsëri rrihni me një lugë deri në një qëndrueshmëri të qetë.

Vendosini të dyja në shporeta të veçantë dhe zbulojini, duke i trazuar vazhdimisht, gatuajini deri sa të zihen, flluskojnë dhe errësohen, rreth 10 minuta.

Formësohni në formë katrore dhe filloni të derdhni pudingonat që keni gatuar duke marrë një lugë nga një përzierje çdo herë.

Derdhni një lugë të përzierjes së pekmezit, së pari shtojeni në mes të saj, nga një përzierje qumështi dhe në këtë mënyrë, vazhdoni nga një në tjetrin dhe përfundoni të gjithë përbërësit.

Pasi të keni arritur temperaturën e dhomës, mbulojeni me cellofon dhe lëreni të pushojë në frigorifer gjatë natës.

Të nesërmen, hiqeni atë nga dollapi dhe butësisht kthejeni atë në një pjatë shërbyese. Prisni në fetë dhe dekorojeni sipas dëshirës.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPuding fiku
Artikulli tjetërKek i lehtë për iftar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu