Ëmbëlsirë me pjeshkë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 200 gr biskota katrore,
  • 1 pako fill te gatshem’’ per torte me shije vanilje,
  • 500 ml ajkë e embel(hoplla per embelsira),
  • 4-5 pjeshka te fresketa,
  • 2 qese pluhur per krem pana(shllag) te pergaditura sipas udhezimeve ne qeske.

Hapat:

Pergadisim kallepin e thelle me madhsi 25-25 te mbuluar me plastfolie.

Ne fund te kallepit qesim nje shtrese biskotash te njomura shkurt ne qumesht.

Perzijme ajken e embel derisa te trashet joplotesisht,pastaj shtojme ne ajke pluhurin e fillit per torte,vazhdojme perzierjen edhe per disa minuta.

Pjeshkat i presim ne copeza,

Ne shtrese me biskota qesim kremin e pergaditur,pastaj radhisim pjeset e pjeshkave pastaj mbulojme me krem pana dhe leme te ftohet.

Pra nje embelsira freskuese dhe shumeee e shpejte.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakToptha me vishnje
Artikulli tjetërTorte me molla dhe krem

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu