Embëlsirë me qumshtë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 litër qumësht
  • 5 lugë grizë(irmik)
  • 6 lugë sheqer
  • 2 lugë niseshte (niseshte misri ose gruri)
  • 1 lugë margarinë
  • 1 pako vanilje

Për dekor:

  • 2 lugë fëstëk pluhur

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit, përveç vaniljes, në një tigan, përzijeni mirë, pastaj vendosne në shporet.

Përzijeni derisa të zihet dhe trashet vazhdimisht dhe shtoni vaniljen në të.

Derdhni përzierjen që keni përgatitur në një tavë katror që e lagni dhe pasi të ftohet nga temperatura e dhomës, vendoseni në frigorifer dhe lëreni të pushojë për minimum 2 orë.

Në fund të periudhës së pushimit, nxirrni atë nga dollapi dhe pasi të keni prerë, dekorojeni dhe shërbejeni.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSufle
Artikulli tjetërTorte me qokollad

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu