Embelsire me Rum

spot_imgspot_img

Përbërësit:
250gr biskota,
150gr lajthi,
100gr rrush i thate,
125gr gjalpe,
50gr çokollate per gatim,
1 luge kanelle,
2 luge rum,
1 veze,
125ml qumesht.

Përgatitja:
Ne nje ene te madhe e te thelle i therrmojme biskotat, e shtojme rrushin e thate dhe lajthite e therrmuara.
Ne tenxhere ne zjarr e veme qumeshtin dhe gjalpin.Duke perzier panderprere, e shtojme rumin dhe kanellen.
Qumeshtin e nxehte e hedhim ne enen me biskota. Ne ene e hedhim edhe vezen e rrahur, e perziejme masen, derisa te bashkohet. Masen e veme mbi enen per torte. Me thike e rrafshojme masen, duke bere nje forme drejtekendeshe. Pasi shtrengohet, embelsiren e presim ne cope drejtekendeshe.
Per dekorë, permbi embelsir hedhim lajthi te bluara dhe sipas deshire mund ti hedhni permbi kakao qe te mbaje arome edhe me te kendshme.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte Pashaje
Artikulli tjetërTrung Torte

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu