Ëmbëlsirë me tre shtresa

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1.5 l qumësht
  • 4 puding vanilje
  • 10 lugë gjelle sheqer
  • 1 sheqer vanilje
  • 250 gr gjalpë
  • 250 gr biskota të bluara
  • 200 gr arra të bluara
  • 200 gr miell kokosi.

Përgatitja:

Qumështin e zieni me 10 lugë sheqer, 1 sheqer vanilje dhe pudingun e vaniljes derisa të trashet.

Pastaj e vendosni në frigorifer për dy orë derisa të ftohet mirë.

Kur të jetë ftohur, masës ia hedhim një margarinë të grirë në copa të vogla. Masën e përziejmë mirë me mikser.

Pastaj e ndajmë në tre pjesë.

Në pjesën e parë hedh biskotat e bluara, në të dytën arrat dhe në të tretën miellin e kokosit. Më pas i rendit sipas kësaj radhe në enën ku do të servohen.

Dekorimin mund ta bëni sipas dëshirës.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me ftonj
Artikulli tjetërOreo Cheesecake

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu