Embelsire Mermer

spot_imgspot_img

Përbërësit:
4 veze,
1 portokall,
225gr miell,
225gr sheqer pluhur
25gr kakao,
225gr gjalpe,
1 pako aditiv per brume,
1 luge sheqer i verdhe.

Përgatitja:
Ne enen per perzierje e hedhim gjalpin , e shtojme sheqein pluhur dhe i rrahim me mikser , derisa gjalpin  te filloje te shkumezohet. Duke i rrahur panderprere , ne ene i shtojme vezet nje nga nje. Aditivin per brume e perziejme me miellin dhe i shtojme ne enen per perzierje . Perziejme me luge , derisa te bashkohet masa.
Gjysmen e brumit e veme ne nje ene te thelle .Ne anen e shpeshte rendes ne enen e thelle grijme levozhge portokalli.Portokallin e presim pergjysem dhe  shtrydhim pak leng portokalli. E shtojme kakaon dhe e perziejme me luge.
Kallepin e lyejme me gjalpe , ne kallep , me luge veme nga brumi i verdhe dhe nga brumi kafe.
Kallepin e veme ne furre pjekim 30 minuta ne temperature prej 200 grade.
Ne anen e shpeshte te rendes , ne tenxhere grijme edhe pak levozhge portokalli. E shtrydhim portokallin dhe lengun e hedhim ne tenxhere . Ne tenxhere e shtojme edhe sheqerin e verdhe.
Tenxheren e veme ne zjarr , pasi lengu fillon te vloje tenxheren e heqim nga zjarri.
Me luge , siper embelsires e hedhim lengun e nxehte. Presim ne cope embelsiren mermer dhe i servojme ne pjaten per servirje./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakEmbelsira Ambrozia
Artikulli tjetërTorte me Kivi dhe me Banane

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu