Ëmbëlsirë për 15 minuta

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 100 gramë gjalpë
  • 200 ml qumësht
  • 3 lugë kakao
  • 4 lugë sheqer pluhur
  • 2 pako biskot i imët

Përgatitja:

Shkrini  gjalpin, shtoni  sheqerin pluhur në një enë për përzierje.

Derdhni gjalpin e shkrirë dhe qumështin mbi sheqerin.

Shtoni kakaon.

Thyejeni biskotat dhe hedhni në masën
Pasi të vendosni biskotat, përzieni të gjithë përbërësit butësisht me një shpatull.

Mbuloni pjesën e brendshme të tepsis që do të shërbeni me letër plastmasi. Shtoni të gjithë masën dhe lëreni në  frigorifer për 4 orë. preni në feta dhe shërbejeni të ftohtë. Shijoni vaktin tuaj

 


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTrileçe me kakao
Artikulli tjetërTortë e shkriftë për iftar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu