Ëmbëlsirë Shambali

spot_imgspot_img


Përbërësit:

3 vezë, 1 gote jogurt, 1 luge te cajit sheqer, 500 gr bollgur, 1 vanilje, 1 Pluhur pjekje, 3 luge te gjelles miell.

Për sherbet:
4 gota sheqer, 4 gota ujë, 1 copë limon.

Përgatitja:
Përbërësit e glazurës i përziejmë dhe i hedhim në tepsinë e lyer dhe me ndihme të lugës e rregullojmë ( të bëhet e njëjtë shtresa).

I premë në copa mesatare dhe përmbi ia vendosim një fëstëk.

Në temperature 175 gradë celsius e bëmë pjekje, ndërsa në anën tjetër fillojmë ta përgatisim sherbetin.

Përbërësit e sherbetit i hedhim në një tenxhere dhe i vlojmë rreth 15 minuta, ëmbëlsirës së pjekur ia hedhim sherbetin, secilës pjese të prere një nga një.

Rreth 1 ore e leme në pritje.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBakllava me Fëstek
Artikulli tjetërKrempite me Biskota

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu