Embëlsirë tradicionale shqiptare

spot_imgspot_img

Perbersit:

3 filxhan kafeje plot me qumesht pluhur
3 filxhan kafeje plot me niseshte
3 kokrra veze
pak sode buke

Pergatitja:

Perziejme niseshten, qumeshtin pluhur dhe soden e pastaj shtojme vezet.

Perziejme sa te behet nje brume jo shume i holle por as shume i trashe .

Shtojme ne tepsi me leter kuzhine me nje luge kafeje dhe i pjekim per 30 min ne 18 grade ne furre te parangrohur

Sherbeti pergatittet keshtu: 2 gota uji me sheqer dhe 2 gota uji me uje

Sa te ftohen jufkat ne i hedhim direkt ne sherbet dhe pastaj i sherbejme.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKadaif rulo me petë
Artikulli tjetërShkopa të ëmbël

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu