Tag: Albania

3 shënjestrat e Romës për merkaton e verës, në listë edhe titullari i Feyenoordit në finalen e luajtur në “Air Albania”

Roma është kampioni i pari i Conference League, pasi fitoi finalen e luajtur në “Air Albania” ndaj Feyenoord, me rezultatin 1-0, falë golit të...

FSHF Sunday League Albania/ Roamel – FC Dajti, finalja e madhe e edicionit të tretë

FSHF Sunday League Albania, kampionati i futbollit amator për futbollin 9×9, pjesë e Federatës Shqiptare të Futbollit, ka luajtur së fundmi dy ndeshjet gjysmëfinale,...

90 minuta larg “Air Albania”/ “Juventus? Jo, faleminderit”, ylli i Leicester zgjedh klubin spanjoll

Real Madrid dhe Juventus kanë të njëjtin objektiv në merkato. Dy klubet e njohura kanë shprehur interesim konkret për Youri Tielemans. 24-vjeçari është pjesë...

Rreth 35 mijë tifozë në Tiranë për finalen e Conference League, ja ndryshimet që do të pësojë “Air Albania”

Vetëm 30 ditë kanë mbetur nga finalja e madhe e kompeticionit më të ri të UEFA-s, Conference League, që do të zhvillohet në Tiranë...

VIDEO/ Egnatia reziston pak, Xhixha ndez festën bardheblu në “Air Albania”

Tirana pret në stadiumin Air Albania, Egnatian teksa bardheblutë kërkojnë të marrin fitoren e katërt radhazi për të vazhduar të qetë kryesimin në Abissnet...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.