Tag: artë

Ish-“Topi i Artë”: Qëndrova një javë pa gjumë kur ika te Reali, qaja pafund!

Michael Owen është anglezi i fundit që ka fituar “Topin e Artë”. Ish-sulmuesi i talentuar ishte vetëm 22 vjeç kur la pas Raul dhe...

Mbappe, Messi dhe Topi i Artë/ Ronaldinho nuk vendos mes Benzema dhe Salah

Kylian Mbappe mund të bëjë histori në Paris. Është ky mendimi i Ronaldinhos, me brazilianin që thekson se sulmuesi ka shansin të shndërrohet në...

Guindo apo Seferi? Merr fund dilema, “Këpucën e Artë” e fiton sulmuesi i Laçit

Taulant Seferi dhe Saliou Guindo e mbyllën sezonin në Abissnet Superiore me nga 19 gola. Sulmuesit e Tiranës dhe Laçit shkëlqyen dhe shënuan më...

Gara tjetër, 3 lojtarë për një Këpucë… të Artë

Me kampionatin që po shkon drejt fundit, përpos luftës për Europën, ka dhe një front ku gara është më e hapur se kurrë, ajo...

Libri i Artë i Superiores, Tirana “mbretëresha”, dominim i klubeve të kryeqytetit

Me suksesin 2-1 përballë Partizanit në derbi, Tirana siguroi titullin kampion në këtë sezon të Superiores tri javë para fundit. Një sukses i merituar...

Pse Lewandowski kërkon largimin nga Bayerni, “fajin” e ka Topi i Artë

E ardhmja e Robert Lewandowskit është mes Bayern Munchen dhe Barcelonës. Bomberi polak ka edhe një vit kontratë me kampionët e Gjermanisë, teksa shpreson...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

FOTO/ Dinastia Nuriu vazhdon, një dashuri pa kushte për Tiranën

Futbolli është lojë pasioni, dashuri që rritet vetvetiu duke...

Ramadani bën hapin e madh në karrierë, firmos me ish-klubin e Alex Fergusson

Ylber Ramadani transferohet në kampionatin skocez. Mesfushori 26-vjeçar i...

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.