Tag: basketbollit

Dy vjet pa Kobe Bryant, 26 janari dita më e trishtuar për të pasionuarit pas basketbollit

Kanë kaluar tashmë dy vjet, por duket sikur ka ndodhur dje. Kur lajmi i vdekjes së Kobe Bryant, pas përplasjes së helikopterit me të...

Steph Curry në historinë e NBA-së, rekordi që theu në “Mekën” e basketbollit (video)

Stephen Curry ishte tashmë gjuajtësi më i mirë në histori para kësaj ndeshjeje të fundit që luajti në në “Madison Square Garden”, në Mekën...

VIDEO/ Fanatics “pushtojnë” edhe sallën e basketbollit, tifozët dhe lojtarët bëhen një pas triumfit në derbi

Të mërkurën, u luajt derbi i kryeqytetit në basketboll mes Tiranës dhe Partizanit. Në fund ata që triumfuan ishin bardheblutë duke dominuar ndaj rivalëve...

Tjetër paraqitje e turpshme nga vajzat e basketbollit, Sllovenia i kalon me “sytë mbyllur”

Vajzat e kombëtares së basketbollit kanë bërë një tjetër paraqitje të dobët në ndeshjet kualifikuese për Euro 2023. Pas humbjes turpëruese me shifrat e...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.