Tag: Buffon

Buffon pa limite: Dua të luaj deri në moshën 50-vjeçare

Gianluigi Buffon vazhdon të zbavitet mes shtyllave, edhe pse në janar festoi 44-vjetorin e lindjes. Portieri i famshëm italian është rikthyer te Parma, ekipi...

Buffon nuk njeh limite, do të luajë deri në moshën 46-vjeçare

Gigi Buffon nuk dëshiron të ndalet, dhe pse ka moshën e një gjyshi. Portieri legjendar italian ka rinovuar kontratën me Parmën (Seria B) deri...

Buffon: Dua Botërorin e gjashtë, luaj deri 50 vjeç! Baste? Po, kam vendosur

44 vite mbi supe, por Gianluigi Buffon as që ka ndërmend të ndalet. Portieri italian zgjodhi të kthehej te Parma verën e kaluar, për...

Buffon: Do të luaj deri 50 vjeç, Dybala të heqë dorë nga diçka…

Gianluigi Buffon mbush sot 44 vjeç. Me këtë rast ka dhënë një intervistë për “Gazzetta dello Sport”, ku fillimisht ka folur për veten: “Do...

Covid-19 nuk fal askënd, infektohet edhe Buffon. Ja njoftimi i Parmës

Gigi Buffon është infektuar me Covid-19. Parma e ka bërë të ditur këtë në një shënim zyrtar. Pra, ish-portieri i Juventusit bëhet një nga...

Buffon: Problemet e Juves ishin të dukshme, Chiellini dhe Bonucci duhet të “klonohen”

Ka disa muaj që është larguar, por koka e tij mbetet atje, ku kaloi shumë vite të karrierës si futbollist, duke u jetësuar si...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.