Tag: ekip

Ekip i “shthurur” në pjesën e dytë, Çela zgjedh heshtjen pas disfatës me Partizanin

Partizani mposhti me rezultatin 4-0 në Elbasan Arena, Kastriotin. Krutanët me objektivin mbijetesë të garantuar, nuk ishin të motivuar maksimalisht edhe pse në pjesën...

“Në pension” 32 vjeç/ Dikur cilësohej talent unik, Dos Santos pa ekip prej një viti!

Giovani Dos Santos ishte vetëm 13 vjeç kur u fut në La Masia. Pesë vite më vonë debutoi me ekipin e dytë të Barcelonës,...

Projektohet goditja e trefishtë, Messi-Suarez-Busquets sërish në një ekip?

Kampionati amerikan i futbollit po shihet nga yjet e futbollit si një opsion shumë i mirë për të mbyllur karrierën.Në MLS kanë kaluar vitet...

“Ekip amatorësh”/ Shkëmbi i përgjigjet Demollarit: Respekt për ju, por futbolli flitet në fushë

Në prag të ndeshjes së javës së 19 për Abissnet Superiore kundër Kastriotit, trajneri i Dinamos Bledi Shkëmbi ka zbuluar gjendjen e skuadrës së...

Verstappen “ngacmon” Hamilton: Duhet një ekip dominues që të luftosh për titullin e tetë

Max Verstappen është kampioni i ri i botës në Formula 1, teksa holandezi triumfoi përballë Leëis Hamilton në garën e fundit të sezonit, madje...

Interi me 20 golashënues sezonalë, më shumë se çdo ekip në “top 5” ligat e Evropës

Me golat e Ranocchia dhe Sensi, shënuar mbrëmjen e djeshme në Kupën e Italisë ndaj Empolit, Interi e ka rritur listën e golashënuesve në...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.