Tag: fiton

Guindo apo Seferi? Merr fund dilema, “Këpucën e Artë” e fiton sulmuesi i Laçit

Taulant Seferi dhe Saliou Guindo e mbyllën sezonin në Abissnet Superiore me nga 19 gola. Sulmuesit e Tiranës dhe Laçit shkëlqyen dhe shënuan më...

Vllaznia e femrave pa rivalë, fiton me goleadë Kupën e Shqipërisë

Vllaznia është shpallur fituese e Kupës së Shqipërisë për femra në futboll për edicionin e 13-të të këtij kompeticioni!Në finalen e Kupës që u...

Leclerc i pafat, Verstappen fiton në Barcelonë dhe merr kryesimin

Zhgënjim për Charles Leclerc në Çmimin e Madh të Barcelonës, aty ku Max Verstappen përfiton maksimalisht dhe merr fitoren e katërt sezonale, të tretën...

“Paraja flet (dhe fiton)” apo “ndiq ëndrrën”? Edhe nëna nuk pret më: Mbappe, ndaje mendjen!

Real Madrid është ëndrra e fëmijërisë, në “Santiago Bernabeu” e presin krahë hapur, por PSG nuk ka ndërmend të dorëzohet, ndërsa Kylian Mbappe vazhdon...

NBA, Miami fiton ndeshjen e parë të serisë fiale të Lindjes, Boston “KO”

Shkon për Miamin sfida e parë serisë së finaleve të Konferencës së Lindjes në NBA. Heat mposhtën 118-107 Boston Celtics duke marrë 1-0 kryesimin....

Djokovic konfirmohet numri një, mposht Tsitsipas në Romë dhe fiton titullin e parë në 2022

Novak Djokovic mposhti në finalen e Romës tenistin grek Stefanos Tsitsipas, duke koleksionuar titullin e parë përsa i përket vitit 2022. Një titull që...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.